cheapish اسلامی میلیون اردیبهشت کرمانشاه

cheapish: اسلامی میلیون اردیبهشت کرمانشاه کرمانشاه بورس منطقه ای سهام کدمعاملاتی

گت بلاگز وب‌گردی اعدام کرکس‌های کرج

سحرگاه چهارشنبه ٦ متهم در پرونده‌های جداگانه بعد از صدور حکم اعدام در برابر چوبه دار قرار گرفتند.

اعدام کرکس‌های کرج

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ ٢ اعدامی که به کرکس‌های کرج معروف بودند در این مراسم به دار مجازات آویخته شدند و ٣ متهم به قتل نیز از سوی خانواده قربانیان بخشیده شدند؛ همچنین یک قاتل دیگر هم از اولیای دم مهلت گرفت.
عقربه‌ها ساعت یک بامداد ٨ اردیبهشت‌ماه ‌سال ٨٤ را نشان می‌داد و ماموران کلانتری ٢٨ آدران در حال گشتزنی در بزرگراه چالوس بودند که به رفتارهای ٢ مرد و یک دختر سوار بر ماشین طوسی‌رنگ مشکوک شدند. زمانی که دستور ایست را صادر کردند راننده ماشین پای خود را روی پدال گاز خودروی‌اش گذاشت تا از پلیس دور شود. ماموران در این مرحله با توجه به این‌که مردان مرموز قصد توقف را نداشتند با استفاده از قانون بکارگیری اسلحه اقدام به شلیک چند تیرهوایی کردند و همین باعث شد ماشین در کنار بزرگراه در نزدیکی دره‌ای توقف کند و ٢ مرد مرموز با تنها گذاشتن دختر جوان در ماشین با پای پیاده پا به فرار گذاشتند.ماموران در این مرحله دختر جوان را تحت بازجویی قرار دادند که وی در اداره پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: «بعدازظهر بود که جهت رفتن به منزل یکی از فامیل‌ها در منطقه آریاشهر منتظر تاکسی بودم که ماشین طوسی‌رنگی که یک مسافر جوان نیز سوار بر آن بود، جلوی پایم توقف کرد. فکر می‌کردم مرد جوان مسافرکش است و با این تفکر سوار بر خودرویشان شدم و ابتدا همه چیز عادی به نظر می‌رسید ولی ناگهان در میان راه پسر جوان با ترساندن چاقو مرا مجبور به سکوت کرد و راننده نیز مسیرش را عوض کردن داد و سپس آنها مرا در بیابان‌های اطراف پایتخت کشور عزیزمان ایران نشانه آزار و اذیت قرار دادند و سپس طلاهایم را دزدیدند و نمی‌دانم چه نقشه دیگری داشتند که به سمت بزرگراه چالوس حرکت کردند که پلیس به کمکم آمد.»کارآگاهان در این مرحله آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش روی دختر جوان قرار دادند و ماموران خیلی سریع موفق به شناسایی ٢ متهم به نام‌های حسین و امید شدند و در عملیاتی غافلگیرانه این ٢ جوان را دستگیر کردند.ماموران در بازجویی از متهمان پی بردند که این ٢ جوان که به کرکس‌های کرج معروف هستند ١٤ زن و دختر را به شیوه مسافرکش‌نما در آریاشهر، جنت‌آباد، میدان آزادی و آزادراه تهران- کرج سوار بر خودروهایشان کرده و با ترساندن چاقو نقشه شوم و سیاه خود را به اجرا رسانده‌اند. بدین‌ترتیب متهمان بعد از اعتراف به آزار و اذیت‌های سریالی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران محارب آشنا شده است و مجازات اعدام جهت این ٢ کرکس کرجی صادر شد.با گذشت ١٢‌سال از این پرونده محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران، از اجرای حکم این ٢ محکوم خبر داد و گفت: «این ٢ متهم صبح چهارشنبه ١٤ تیرماه در زندان به دار مجازات آویخته شدند و با اعدام آنها این پرونده بسته شد.»

عبارات مهم : اعدام
زندگی دوباره به ٤ قاتل
شهریاری همچنین از بازگشت به زندگی ٤ قاتل نیز خبر داد و اعلام کرد که آنها نیز هر کدام در پرونده‌های جداگانه موفق به جلب رضایت و گرفتن مهلت از اولیای دم شدند. نخستین پرونده خردادماه ٨٧ رخ داد. آن وقت زن جوانی از سوی شوهر معتادش به قتل رسید و ماجرای قتل به پلیس پایتخت مخابره شد و خیلی سریع کارآگاهان پای در محل گذاشتند. ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که مرد ٢٦ساله به خاطر اختلافاتی که با زن ٢٠ساله‌اش داشته با وجود این‌که همسرش هفت‌ماهه باردار بوده اقدام به همسرکشی کرده هست. مرد همسرکش بعد از دستگیری در شعبه ٧٤ دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران مورد محاکمه قرار داده شد و با توجه به درخواست اولیای دم و عمل کشنده مرد جوان، وی به قصاص نفس اعدام محکوم شد و این حکم در شعبه ١١ دیوانعالی کشور مورد تأیید قرار گرفت. این مرد بعد از ٩‌سال جهت اجرای حکم اعدام پای چوبه دار رفت و خانواده همسرش با شرط ساخت یک یتیم‌خانه در آستانه اشرفیه حاضر به بخشش این مرد همسرکش شدند. دومین پرونده محکوم به اعدام مرد جوانی است که سابقه دزدی احشام دارد و ٢٦ تیرماه‌ سال ٨٨ در یک ماجرا سرباز جوانی را نشانه گلوله مرگبار قرار داد.این مرد بعد از دستگیری در شعبه ٧١ دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به قصاص نفس –‌اعدام‌– محکوم شد و شعبه ٢٤ دیوانعالی کشور نیز مهر تأیید بر این حکم زدند. این قاتل محکوم به اعدام نیز روز چهارشنبه جهت اجرای حکم پای چوبه دار قرار داده شد و اولیای دم رضایت به بخشش دادند.سومین پرونده مرد افغان است که ‌سال ٨٢ به خاطر اختلاف با کارفرمایش با ضربات چاقو دست به جنایت زد و بعد از دستگیری و اعلام انگیزه جنایت در شعبه ٧١ دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به قصاص نفس – اعدام محکوم شد و شعبه ٣٢ دیوانعالی کشور نیز این حکم را تأیید کرد. این قاتل محکوم به اعدام نیز روز چهارشنبه از سوی خانواده مقتول بخشیده شد.

قاتل که پای چوبه دار مهلت گرفت
این مرد فروردین ٩٢ جهت دزدی یک تاکسی سوار بر ماشین مرد جوانی شده است و در میان راه با ترساندن چاقو قصد دزدی را داشته که با مقاومت راننده تاکسی روبه‌رو می‌شود که درنهایت با قتل راننده تاکسی موفق به فرار با ماشین سرقتی می‌شود.ماموران پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بعد از تحقیقات فنی و با توجه به این‌که آخرین مسافر ماشین تاکسی را شناسایی کرده بودند، موفق به دستگیری عامل این جنایت شدند. کارآگاهان در تحقیقات از متهم به قتل پی بردند که وی دو پرونده دیگر به شیوه ترساندن به قتل راننده‌ها اقدام به دزدی خودروها کرده هست. با تکمیل‌شدن پرونده قاتل جوان در دادگاه کیفری به قصاص نفس محکوم شد و این حکم در شعبه ٢٤ دیوانعالی کشور مورد تأیید قرار گرفت.مرد محکوم به اعدام زمانی که جهت اجرای حکم پای چوبه دار قرار داده شد موفق شد از اولیای دم مهلت بگیرد.

اعدام کرکس‌های کرج

منبع:شهروند

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اعدام | ایران | ماشین | پرونده | راننده | در ماشین | پلیس پایتخت | ماموران کلانتری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog