cheapish اسلامی میلیون اردیبهشت کرمانشاه

cheapish: اسلامی میلیون اردیبهشت کرمانشاه کرمانشاه بورس منطقه ای سهام کدمعاملاتی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت کشور عزیزمان ایران

یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: شرکت‌هایی که نفت خام کشور عزیزمان ایران را خریداری می‌کنند باید تا ابتدای نوامبر خرید نفت را به طور کامل متوقف کن

درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت کشور عزیزمان ایران

درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت ایران

عبارات مهم : ایران

یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: شرکت هایی که نفت خام کشور عزیزمان ایران را خریداری می کنند باید تا ابتدای نوامبر خرید نفت را به طور کامل متوقف کنند، در غیر این صورت با تحریم های قدرتمند آمریکا مواجه خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان بی سی، این مقام آمریکایی گفت: وزارت خارجه در مذاکرات اخیر این خبر را به دیپلمات های اروپایی فرستاده هست. دولت ترامپ هنوز با چین، هند یا ترکیه راجع به خرید نفت کشور عزیزمان ایران مذاکره نکرده هست، ولی قصد دارد آنها را جهت توقف کامل واردات ارزش تحت ترساندن واردات تحت فشار قرار دهد. قیمت های نفت به دنبال اعلام این خبر که نشان داد دونالد ترامپ رویه دولت اوباما را جهت کم کردن تدریجی صادرات نفت کشور عزیزمان ایران در پیش نخواهد گرفت، زیاد کردن یافت.

این رویکرد سخت در شرایطی در پیش گرفته شده است که بازارهای نفت تعادل ظریفی پیدا کرده اند و قیمت نفت در بالاترین حد خود در سه سال و نیم اخیر قرار دارد.

درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت کشور عزیزمان ایران

ایران که سومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک هست، بیش از دو میلیون بشکه در روز صادرات دارد. اوپک و سایر تولیدکنندگان نفت از جمله روسیه هفته گذشته توافق کردند بعد از گذشت ۱۸ ماه از اجرای دقیق توافق کم کردن تولید، محدودیت های عرضه را تسهیل کنند. این اقدام به منظور جلوگیری از رشد بی رویه قیمت ها به علت سقوط تولید ونزوئلا و تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران صورت گرفت.

دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا در ماه مه به منظور اعمال فشار حداکثری علیه ایران، از توافق هسته ای بین المللی با پایتخت کشور عزیزمان ایران خارج شد. در آن وقت دولت وی به شرکت ها با در نظر گرفتن نوع فعالیت تجاری ۹۰ یا ۱۸۰ روز مهلت داد تا فعالیت هایشان با همتایان ایرانی خود را خاتمه دهند.

یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: شرکت‌هایی که نفت خام کشور عزیزمان ایران را خریداری می‌کنند باید تا ابتدای نوامبر خرید نفت را به طور کامل متوقف کن

اما این پرسش وجود داشت که آیا دولت ترامپ مدل اوباما را در پیش خواهد گرفت. دولت اوباما در دوران تحریم های قبلی از خریداران خواسته بود واردات نفت کشور عزیزمان ایران را هر ۱۸۰ روز به میزان ۲۰ درصد کم کردن دهند. طبق اعلام شرکت “آر بی سی کپیتال مارکت”، اگر دولت ترامپ این مدل را دنبال می کرد تاثیر تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران در نیمه اول سال ۲۰۱۹ ملموس می شد، ولی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه تایید کرد خریداران نفت کشور عزیزمان ایران باید خریدشان را با نشانه رساندن به صفر تا چهارم نوامبر کم کردن دهند.

این مقام ارشد وزارت خارجه به خبرنگاران گفت:به همین علت از هشتم مه این مهلت ۱۸۰ روزه داده شده است تا خریداران نفت کشور عزیزمان ایران واردات ارزش را به طور کلی متوقف کنند.

دولت آمریکا در وقت اوباما به سرعت توانست صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را کم کردن دهد، لیکن تا حدود زیادی از حمایت متحدان اروپایی خود برخوردار بود. کشورهای اروپایی نیز تحریم های خود را علیه صادرات نفت کشور عزیزمان ایران اعمال کرده بودند که خرید این قاره را در ظرف مدت شش ماه به صفر رسانده بود. ولی این بار انگلیس، فرانسه و آلمان و اتحادیه اروپا با خروج ترامپ از توافق هسته ای به شدت مخالفت کرده و تدابیری را جهت حمایت از شرکت های خود در برابر تحریم های ثانویه وضع کردند. این تحریم های ثانویه شرکت هایی را که با نهادهای ایرانی تحت تحریم همکاری می کنند مجازات کرده و مانع دسترسی آنها به بازار آمریکا و سیستم مالی بین المللی می شود.

درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت کشور عزیزمان ایران

این مقام آمریکایی گفت: در جبهه دیپلماتیک ما تحریم های ثانویه را از سال ۱۹۹۶ علیه کشور عزیزمان ایران اجرا کرده ایم.

آمریکا به مدت ۲۰ سال این تحریم های ثانویه را در آستین داشت، ولی بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش، روسای جمهور سابق به علت نگرانی از برانگیختن بحران دیپلماتیک و جنگ تجاری با اروپا تصمیم گرفتند این تحریم ها را اجرا نکنند.

یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: شرکت‌هایی که نفت خام کشور عزیزمان ایران را خریداری می‌کنند باید تا ابتدای نوامبر خرید نفت را به طور کامل متوقف کن

این مقام آمریکایی گفت: دولت آمریکا انتظار ندارد به شرکت هایی که نفت کشور عزیزمان ایران را خریداری می کنند یا در صنعت انرژی این کشور سرمایه گذاری می کنند، هیچ گونه معافیتی اعطا کند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت که هفته گذشته جهت شرکت در نشست رسمی اوپک به وین رفته بود در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ اظهار کرده بود تصور نمی کنم که خریداران نفت کشور عزیزمان ایران بتوانند از دولت آمریکا معافیت بگیرند تا بعد از بازگشت تحریم های دونالد ترامپ، به خرید محموله های نفتی ادامه دهند.

درخواست آمریکا جهت توقف واردات نفت کشور عزیزمان ایران

وزیر نفت گفته بود شرکت های نفتی بین المللی بزرگ رویا داچ شل و توتال فرانسه خرید نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کرده اند. شرکت های نفتی بعد از اعمال فشار آمریکا جهت انتقال پول و جهت بیمه حمل محموله های نفتی، مشکلاتی پیدا کردند. تصور نمی کنم آنها بتوانند از آمریکا معافیت بگیرند. ما راه دیگری پیدا خواهیم کرد. وی در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرده بود اکثر مشتریان همچنان نفت کشور عزیزمان ایران را خریداری می کنند و راه های بسیاری جهت کشور عزیزمان ایران به منظور حفظ تولید خود وجود دارد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | اوباما | ایرانی | صادرات | واردات | تحریم ها | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | مقام آمریکایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog